O autorach

Witajcie,

prowadzimy Kancelarię Adwokacką specjalizującą się w postępowaniach karnych w sprawach o wypadki drogowe oraz w dochodzeniu od zakładów ubezpieczeń wypłaty odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów zarówno w postępowaniu przed Zakładami Ubezpieczeń, jak również w postępowaniu sądowym.

Nasz zespół tworzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk, Adwokat Małgorzata Fil, Adwokat Agnieszka Rzeszut oraz Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny.

Prowadzimy Kancelarię Adwokacką w:

 • Warszawie przy ul. Okrężnej 11a (kontakt: tel. 697 053 659 oraz 22 629 00 36, mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl,  lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

oraz 

 • Krakowie przy ul. ks. bp. Władysława Bandurskiego 66 lok. 5 (kontakt: tel. 502 879 577, mailowy: fil@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

Kancelarię Adwokacką w Warszawie prowadzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk, Adwokat Agnieszka Rzeszut oraz Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny.

Kancelarię Adwokacką w Krakowie prowadzi Adwokat Małgorzata Fil.

 

Nasz zespół:

Adwokat Mariusz Stelmaszczyk
Mariusz_Stelmaszczyk_s

Nazywam się Mariusz Stelmaszczyk. Mam 39 lat i jestem adwokatem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie w sprawach o wypadki drogowe oraz w dochodzeniu od zakładów ubezpieczeń wypłaty odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza,  w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, a także podczas praktyki adwokackiej.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 oraz 22 629 00 36
Kontakt mailowy: 

 biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Małgorzata Fil
Malgorzata_Fil-s

Nazywam się Małgorzata Fil i jestem adwokatem. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam aplikację i złożyłam egzamin adwokacki w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Przez cały okres aplikacji współpracowałam m.in. z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Obecnie wraz z Nim prowadzę Kancelarię Adwokacką. Specjalizuję się w sprawach o wypadki drogowe oraz w sprawach o dochodzenie odszkodowania oraz zadośćuczynienia za skutki wypadków drogowych.

Kontakt telefoniczny:  502 879 577
Kontakt mailowy:

fil@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Agnieszka Rzeszut
Agnieszka_Rzeszut

Nazywam się Agnieszka Rzeszut i jestem adwokatem. Przez cały okres aplikacji współpracowałam z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach o dochodzenie zadośćuczynienia oraz odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659
Kontakt mailowy:

rzeszut@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Bartosz Nadwodny
Bartosz_Nadwodny

Nazywam się Bartosz Nadwodny i jestem adwokatem. Od rozpoczęcia aplikacji współpracuję z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach o wypadki drogowe oraz w dochodzeniu od zakładów ubezpieczeń wypłaty odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 oraz 22 629 00 36
Kontakt mailowy:

nadwodny@adwokat-stelmaszczyk.pl

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Poleć
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • LinkedIn
 • RSS

7 odpowiedzi na „O autorach

 1. kac pisze:

  witam Panie mecenasie, mam pytanie odnośnie art.216 kk, a mianowicie & 3,co można rozumieć poprzez wyzywajace zachowanie?czy te zachowanie musi być spełnione w chwili znieważenia czy może to być także wcześniej.pozdrawiam

  • Marcin Zaborek pisze:

   a na czym i kiedy miałoby polegać to rzekome szkalowanie? zwykłe niezadowolenie z postawy znieważonego nie oznacza jeszcze wyzywającego zachowania pokrzywdzonego

 2. kac pisze:

  i chciałbym dodac ze oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu z art.216 lecz zarzuca ze był szkalowany.

  • Marcin Zaborek pisze:

   należy rozważyć w tej sytuacji, czy owo „szkalowanie” nie zostanie podciągnięte pod kanon rozmowy, czyli adekwatność postaw tyle, że w różnym czasie. Generalnie to wyzywające zachowanie powinno mieć miejsce tuż przed znieważeniem. Pozdrawiam

   • kac pisze:

    witam.wyzywające zachowanie powinno mieć miejsce tuz przed zdarzeniem,prosze mi powiedzieć czyli wysłanie np.smsa do córki oskarżonego tym spał pijany przed domem(co jest prawda) może być yzywającym zachowaniem??chodzi o znieważenie w obecności klientów przy lokalu który prowadziłem.pozdrawiam

 3. MK pisze:

  Szanowny Panie Mecenasie

  W związku z czynnościami jakie podejmuję w celu ochrony przynależnych mi praw autorskich do utworów słowno-muzycznych, od dłuższego stałem się obiektem “ataków” ze strony osoby, co do której istnieje uzasadnione podejrzenie iż dopuściła się w swej działalności wielu naruszeń prawa na tym polu (obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające i dowodowe w sprawie).
  Osoba ta kilkukrotnie zamieściła na administrowanych przez siebie stronach (serwis Facebook) komentarze moich, prowadzonych zgodnie z literą prawa, działań o obraźliwej treści odnoszące się do mojej osoby.
  W swoich “wypowiedziach” nie używa jednak w ogóle mojego imienia i nazwiska (zapewne obawiając się możliwych następstw) lub używa wyłącznie imienia i pierwszej litery nazwiska.
  Pomimo tego kontekst, forma oraz treść wpisów pozwala bez najmniejszych problemów każdej, choćby pobieżnie znającej temat osobie, bezbłędnie zidentyfikować kto jest ich podmiotem.
  Tu rodzi się pytanie. Czy w takim przypadku istnieje jakakolwiek podstawa do zakwalifikowania ww. czynności polegającej na publicznym wyrażeniu obraźliwych opinii o innej osobie, bez podania jej danych (imienia i nazwiska) lecz w sposób pozwalający na jej identyfikację, jako czyn niedozwolony rodzący konsekwencje natury prawnej?

  • Marcin Zaborek pisze:

   Dobry wieczór, przeczytałem Pana pytanie i nie mam wątpliwości, że kierowanie pod Pana adresem obraźliwych wpisów w internecie wyczerpuje znamiona przestępstwa zniewagi, jeżeli oczywiście można stwierdzić z tego wpisu, że chodzi o Pana. Co więcej, jest to typ kwalifikowany, albowiem został Pan znieważony w internecie a więc za pomocą środków masowego komunikowania się.
   Jaka jest droga?
   Prywatny akt oskarżenia przeciwko autorowi tych wpisów, ktore oczywiście trzeba załączyć, chociaż ten drugi wpis powinien być bardziej czytleny dowodowo np. wydruk całej strony internetowej. Oczywiście jeżeli nie zna Pan tożsamości autora , to wówczas może Pan po prostu zwrócić się do policji o ustalenie IP, z którego został dokonany wpis.
   Pozdrawiam
   adw. Marcin Zaborek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *